Skip to content

Brak wpływu śródstawowych kortykosteroidów na przewlekły ból w stawach szyjno-stawowych szyjki macicy ad 5

7 miesięcy ago

435 words

Dlatego negatywny wynik naszego badania nie może być przypisany niewłaściwemu doborowi pacjentów. Wszystkie zastrzyki były wykonywane przez doświadczonych lekarzy. Poprawna pozycja igły została potwierdzona, aby upewnić się, że wstrzyknięcia zostały prawidłowo umieszczone. Zastosowaliśmy podejście boczne, a nie tylne, i zamiast uzyskać formalny arthrogram, wstrzyknęliśmy tylko tyle środka kontrastowego, aby potwierdzić umieszczenie śródstawowe. Nie ma powodu przypuszczać, że te modyfikacje zmieniły skuteczność wstrzyknięcia.
Powrót bólu do 50 procent poziomu wstępnej injekcji został wybrany jako próg, poniżej którego korzyść z leczenia byłaby jednoznaczna, ale byłby również możliwy pewien dyskomfort szczątkowy. Jeśli 100% ulga w bólu była miarą wyniku, wyniki mogłyby być stronnicze na korzyść słabego wyniku pomimo pewnej korzyści leczenia. Nasz wynik pomiaru jest korzystniejszy w porównaniu ze środkami zastosowanymi w poprzednich badaniach, w których stopień łagodzenia bólu był często słabo zdefiniowany.
Do badania zakwalifikowano tylko pacjentów, którzy zostali skierowani do wyspecjalizowanej jednostki z powodu przewlekłego i nieuleczalnego bólu w odcinku szyjnym zygapofizycznym po urazach kręgów szyjnych, a wyników naszego badania nie należy ekstrapolować na leczenie pacjentów z bólem stawów szyjno-zygfatyczno-stawowych z innych przyczyn . Nie wiadomo, czy samoistny ból w szyjnym stawie zygapofizycznym odpowiada na dostawowe zastrzyki steroidowe.
Niektórzy pacjenci odczuwali znaczną i długotrwałą ulgę w bólu po wstrzyknięciu za pomocą dowolnego czynnika. Te reakcje mogły wynikać z efektu placebo. Jednak wszyscy pacjenci mieli długą historię nieskutecznych terapii i, jeśli w ogóle, powinni byli mieć osłabienie jakiegokolwiek efektu placebo17. Alternatywnie, pacjenci, którzy uzyskali korzyści z leczenia, mogą mieć stan, który został poprawiony przez rozciągnięcie torebki stawowej podczas wstrzyknięcia dostawowego, niezależnie od tego, co wstrzyknięto.
Podsumowując, śródstawowe iniekcje betametazonu nie są skuteczne u pacjentów z bólem w szyjkowym stawie zygapofizycznym po urazie kręgosłupa szyjnego. Wydaje się, że mało uzasadnione jest kontynuowanie takiej terapii, z towarzyszącym ryzykiem zakażenia, narażeniem na promieniowanie, działaniami niepożądanymi kortykosteroidu i uszkodzeniem pobliskich struktur podczas wprowadzania igły.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację z Urzędu Wypadków Samochodów Nowej Południowej Walii.
Author Affiliations
Z jednostki badawczej kręgosłupa szyjnego, Wydziału Medycyny Uniwersytetu w Newcastle, Callaghan (LB, SML, BJW, NB) oraz Szpitala Mater Misericordiae, Waratah (LB, SML, NB) – oba w Nowej Południowej Walii w Australii.
Prośba o przedruk do Dr. Barnsleya z Wydziału Medycyny Kręgosłupa Szyjnego, University of Newcastle, University Drive, Callaghan, NSW 2308, Australia.
[podobne: bioracef 500, maść advantan, ałun apteka ]

0 thoughts on “Brak wpływu śródstawowych kortykosteroidów na przewlekły ból w stawach szyjno-stawowych szyjki macicy ad 5”

Powiązane tematy z artykułem: ałun apteka bioracef 500 maść advantan