Skip to content

Dostarczanie insuliny w zamkniętej pętli podczas ciąży u kobiet z cukrzycą typu 1 ad 8

7 miesięcy ago

379 words

Wzięliśmy w nim udział 14 uczestników, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń z pompami z czujnikiem, z których 6 nigdy nie korzystało z żadnej pompy insulinowej. Wyniki kontroli glikemicznej dla tych uczestników były podobne do wyników dla uczestników, którzy byli doświadczonymi użytkownikami pomp. Nasze odkrycia opierają się na najnowszych badaniach pokazujących, że system z zamkniętą pętlą w porównaniu z terapią wspomaganą czujnikiem, poprawioną kontrolą glikemii, bez wzrostu epizodów hipoglikemicznych lub dawki insuliny.18,23 Kontrola glukozy osiągnięta podczas naszej fazy kontrolnej była podobna. do tego osiągniętego w przypadku interwencji w pętli zamkniętej u pacjentów, którzy nie byli w ciąży. Obserwacja ta prawdopodobnie odzwierciedla silną motywację do utrzymania kontroli glikemii podczas ciąży i ściślejszych celów glikemicznych. Pomimo imponującej kontroli glikemii za pomocą wspomaganej sensorycznie terapii pompą, zamknięta pętla terapii wciąż generowała znaczną poprawę, gdy była używana przez noc.
Nasza próbka była niewielka, ale obejmowała kobiety z długim czasem trwania cukrzycy i znaczną wcześniejszą zachorowalnością położniczą, w tym pięcioma spontanicznymi stratami ciążowymi, jednym zakończeniem drugiego trymestru, czterema wczesnymi porcjami przedwczesnymi i dwoma martwymi porodami. Czynniki te mogły przyczynić się do wysokiego odsetka stanu przedrzucawkowego. Wśród niemowląt stwierdzono wysoką częstość urodzeń powyżej 90. percentyla w wieku ciążowym i hipoglikemię noworodków, pomimo dobrej kontroli glikemii. Hiperinsulinemia płodu i zwiększone przenoszenie paliwa łożyska może utrzymywać się z pozornie prawidłową glikemią matczyną i może częściowo wyjaśnić te wyniki. 32 Większe próby leczenia w zamkniętej pętli przez dłuższy czas są potrzebne do oceny skutków tej terapii na wyniki położnicze i noworodkowe.
Podsumowując, nasze badanie przesiewowe wykazało, że nocna kuracja z zamkniętą pętlą, w porównaniu z terapią pompą wspomaganą sensorycznie, wpłynęła na poprawę kontroli glikemii podczas ciąży u kobiet z cukrzycą typu 1. W fazie kontynuacji, kobiety otrzymujące terapię z zamkniętą pętlą w dzień iw nocy utrzymywały kontrolę glikemii podczas wysokiego odsetka czasu w okresie, który obejmował przyjęcie do szpitala, poród i poród w okresie przedporodowym.
[więcej w: berodual działanie, pectodrill dawkowanie u dzieci, anamed ostrowiec ]

0 thoughts on “Dostarczanie insuliny w zamkniętej pętli podczas ciąży u kobiet z cukrzycą typu 1 ad 8”

Powiązane tematy z artykułem: anamed ostrowiec berodual działanie pectodrill dawkowanie u dzieci