Skip to content

From All Walks Life – Nietradycyjni studenci medycyny i przyszłość medycyny ad

7 miesięcy ago

503 words

Myślę, że dotyczy to szczególnie ludzi finansów – Zarabiam tylko dużo pieniędzy i co robię. Nie pomagam ludziom. Myślę, że dla większości nietradycyjnych studentów medycyna od dawna drapała ich mózgi. Lawrence Smith, były dziekan edukacji medycznej na górze Synaj w Nowym Jorku i nowy dziekan Wyższej Szkoły Medycyny Hofstra (planowane otwarcie na Long Island w 2010 r.), Mówi, że nietradycyjni studenci są często wyzwaniem dla wychowawców medycznych. Są bardziej pewni siebie , mówi. Są bardziej świadomi tego, co chcą zrobić ze swoim czasem. Są mniej skłonni po prostu wyssać to i przejść przez różne aspekty treningu medycznego. To ci, których widzisz w biurze dziekana, mówiąc: Nie zadawaj mi tego strasznego nauczyciela .
Jednocześnie wprowadzają do medycyny zintegrowaną, dorosłą wizję świata – dodaje Smith. Wyróżniają się w warunkach klinicznych. Zadają inteligentne pytania. Oni kwestionują założenia. Pytają dlaczego. więcej niż młodsi studenci. Są wygodniejsi w kontaktach z ludźmi. Nie jestem pewien, czy oni koniecznie robią lepszych lekarzy, ale myślę, że klasa jest zdecydowanie wzmocniona ich obecnością.
Leslie Kahl, dziekan ds. Studenckich na Washington University School of Medicine w St. Louis, mówi, że decyzja o przyjęciu takich studentów prawie zawsze jest świadoma . Mam poczucie, że są bardziej skupieni, bardziej goleni – zorientowani, kiedy przyjeżdżają – mówi. Kahl zgadza się z Smithem, że nietradycyjni studenci wnoszą różnorodne doświadczenia, które poprawiają klasę. Pomagają tradycyjnym studentom. . . lepiej przewidzieć możliwości w ich przyszłości. Wpływają na nich, aby wprowadzić inne, może nieco bardziej dojrzałe lub empatyczne podejście do swoich pacjentów.
W zasadzie komisje rekrutacyjne wydają się zgadzać. Chociaż większość szkół medycznych nie śledzi liczby nietradycyjnych studentów, których przyznają, liczba ta prawie na pewno wzrosła w ciągu ostatniej dekady i prawdopodobnie nadal będzie rosła w obliczu obaw związanych z nadchodzącym niedoborem leków.
W internetowych dyskusjach prowadzonych przez witrynę internetową studentdoctor.net widać, że wielu nietradycyjnych studentów medycyny uważa, że mają przewagę nad swoimi młodszymi odpowiednikami – większą wrażliwość w kontaktach z pacjentami, większą pewność co do wyboru kariery, większą zdolność radzenia sobie z emocjami cierpienie i wyraźniejsze poczucie tego, co chcą robić w medycynie.
46-letni stażysta w moim szpitalu, którego będę nazywał David Burns, poszedł do szkoły medycznej w połowie lat dwudziestych, ale kiedy miał kryzys zdrowotny, postanowił zrezygnować z pobytu i zostać nauczycielem. W końcu został administratorem najwyższego szczebla w dużym szpitalu w Filadelfii, z sześciocyfrowym wynagrodzeniem i sześcioma sekretarkami. Następnie mówi: Uderzyłem w wielką 45 i zadałem sobie pytanie: Co to jest. Zawsze chciałem lekarstwa. Zaczął robić codzienne obchody o szóstej rano z zespołem ICU w jednym ze szpitali, które nadzorował. Uwielbiałem tam być – wspomina. Chciałem opiekować się ludźmi.
Dla większości stażystów jest to pierwsza praca jaką kiedykolwiek mieli , podkreśla Burns
[przypisy: ranimax, syrop prawoślazowy na noc, weglan magnezu ]

0 thoughts on “From All Walks Life – Nietradycyjni studenci medycyny i przyszłość medycyny ad”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: universal creatine[…]

Powiązane tematy z artykułem: ranimax syrop prawoślazowy na noc weglan magnezu