Skip to content

From All Walks Life – Nietradycyjni studenci medycyny i przyszłość medycyny cd

7 miesięcy ago

539 words

Nie mają pojęcia, że są zawodowcami. Kiedy jesteś starszym uczniem, masz inną perspektywę. Mniej czasu poświęcasz na marudzenie, że świat jest niesprawiedliwy. Planuje ubiegać się o stypendium w krytycznej opiece – choć zdaje sobie sprawę, że skończy 51 lat, kiedy ukończy szkolenie. Johnny Lops, 29-letnia psychiatria mieszkająca w moim szpitalu, to inny rodzaj nietradycyjnego lekarza. Był aktorem przed pójściem do szkoły medycznej, występowaniem poza Broadwayem i reklamami telewizyjnymi, i nadal pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Robię to, co kocham – psychiatrię i aktorstwo – mówi. Przychodzę do pracy szczęśliwy, a ponieważ jestem szczęśliwy, mogę być lepszym lekarzem. Tak wielu mieszkańców jest sfrustrowanych. Mówię im, że potrzebujesz kreatywnego gniazdka.
Co więcej, Lops wierzy, że jego aktorstwo pomaga mu w medycynie. Zdecydowanie wiem, jak łatwiej radzić sobie z ludźmi i sytuacjami – mówi. Jestem dobry w improwizacji, więc jestem szybki na nogach. Mam wyćwiczone oko i ucho, więc jestem dobry w rodzinach i ich polityce.
Ale bardziej ogólnie, czy zróżnicowane pochodzenie i zainteresowania nietradycyjnych studentów medycyny są naprawdę potrzebne. Obecnie większość ekspertów uważa, że medycyna potrzebuje więcej lekarzy, którzy są w stanie i chcą wykonać trudną pracę podstawowej opieki, zwłaszcza, że niedobory lekarzy pierwszego kontaktu są oczekiwane w tym samym czasie, w którym baby boomers zaczynają osiągać wiek Medicare. Różnorodność siły roboczej jest godnym podziwu celem, ale także stawia wyzwania.
Na przykład napływ kobiet do medycyny w ostatnich dziesięcioleciach wiązał się ze zmianą nawyków pracy: dziś zarówno lekarze płci męskiej, jak i żeńskiej rzadziej niż ich poprzednicy uprawiają medycynę z wyłączeniem wszystkiego innego. Niedawne badanie wykazało, że 24% kobiet w wieku poniżej 50 lat pracuje w niepełnym wymiarze godzin.1 Ta tendencja wywarła presję na starszych lekarzy zbliżających się do emerytury, z których wielu żałuje braku odpowiednich kandydatów do przejęcia ich praktyk. Czy szkoła medyczna jest odpowiedzialna za przyjmowanie starszych uczniów, którzy mogą realizować odmienne zainteresowania i prawdopodobnie będą mieć krótsze okresy kariery zawodowej. A biorąc pod uwagę, że Medicare finansuje znaczną część edukacji medycznej w tym kraju, czy inwestycje rządowe nie powinny uwzględniać potrzeb ludności.
Wady starszego wieku są często pomijane w dyskusjach na temat nietradycyjnych uczniów. Szkolenie medyczne wymaga intensywności zaangażowania i energii, która jest niemal wyjątkowa wśród zawodów. Starsi uczniowie mogą nie mieć takich samych rezerw, z których mogliby korzystać, jak ich młodsi, bardziej wąsko zorientowani odpowiednicy. Ich większe doświadczenie życiowe może utrudnić im dostosowanie się do porządku szpitalnego dziobania, między innymi dostosowania.
Kiedy zaczynałem szkołę medyczną, odkryłem, że determinacja i koncentracja tradycyjnych studentów medycyny, która wydawała mi się obca w college u, były dobrze dostosowane do kariery w medycynie. Tacy studenci mogliby studiować dłużej i mocniej niż inni, nieobciążeni obowiązkami zewnętrznymi – lub długą przerwą między college em a szkołą medyczną. Na oddziałach wydawali się jednomyślni i często potrafili działać szybko, niemal odruchowo
[patrz też: szampon renovastin, syrop prawoślazowy na noc, masc clotrimazolum ]

0 thoughts on “From All Walks Life – Nietradycyjni studenci medycyny i przyszłość medycyny cd”

Powiązane tematy z artykułem: masc clotrimazolum syrop prawoślazowy na noc szampon renovastin