Skip to content

Infekcja wirusem Zika u kobiet w ciąży w Rio de Janeiro ad

7 miesięcy ago

500 words

Niniejsze sprawozdanie stanowi kontynuację wcześniej opublikowanego wstępnego raportu, dostępnego wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Metody
Badana populacja
W tym badaniu kohortowym kobietom w ciąży w każdym tygodniu ciąży, które zostały zgłoszone do kliniki ostrej choroby przebiegającej z gorączką w Fundacji Oswaldo Cruz z wysypką, która rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 dni, zaoferowano wpisanie do badania i włączono je do badania po tym, jak dostarczyły świadoma zgoda. Po zapisaniu kobiet, szczegółowe dane demograficzne, medyczne i prenatalne, a także wyniki badań klinicznych zostały wprowadzone do formularzy opisów przypadków. Dane laboratoryjne dotyczące różyczki, cytomegalii i badania laboratoryjnego chorób wenerycznych (VDRL) zostały pobrane z dokumentacji medycznej prenatalnej i wpisane do formularzy zgłoszeń przypadku. Próbki surowicy i moczu uzyskano na początku badania. Cotygodniowe badanie kontrolne przeprowadzono telefonicznie, a druga wizyta została zaplanowana w ciągu 30 dni po przyjęciu na badania kliniczne i laboratoryjne. Kobiety zostały skierowane na ultrasonografię płodu przed 20 tygodniem ciąży, między 20 a 30 tygodniem ciąży i po 30 tygodniach ciąży. Żadna z kobiet nie miała diagnozy wad rozwojowych płodu w obecnej ciąży przed rejestracją. Badana populacja była ogólnie zdrowa; kobiety zgłaszają brak współistniejących stanów lub stosowania leków. Niemowlęta urodzone przez matki pozytywne ZIKV są obserwowane prospektywnie.
Przestudiuj badanie
Protokół badania został zatwierdzony przez rady ds. Przeglądu instytucjonalnego w Fundaç.o Oswaldo Cruz (Fiocruz) i University of California w Los Angeles. Autorzy zapewniają rękojmię za dokładność i kompletność danych i analiz oraz za wierność badania w protokole.
Testowane laboratoryjnie
Testy z odwrotną transkryptazą-reakcją łańcuchową polimerazy (RT-PCR) w czasie rzeczywistym dla ZIKV przeprowadzono za pomocą zestawu QuantiTect Probe RT-PCR (Qiagen), jak opisano wcześniej, 9 z tymi samymi starterami i cyklami czasowymi, w Fiocruz. Laboratorium Flavivirus; testy przeprowadzono na próbkach krwi, próbkach moczu lub obu próbkach uzyskanych podczas wizyty wstępnej. Fiocruz Flavivirus Laboratory jest laboratorium referencyjnym do infekcji feliwirusami w regionie. Testy serologiczne na obecność przeciwciał IgG przeciwko dengue (Abcam) i przeciwciał IgM przeciwko chikungunya (Euroimmun) przeprowadzono na próbkach surowicy pobranych podczas wizyty. Próbki pacjentów były również testowane za pomocą RT-PCR dla dengue10 i chikungunya.9 Pacjenci byli testowani na obecność parwowirusa B19 i wirusa cytomegalii za pomocą PCR (TaqMan RT PCR, Applied Biosystems) i przez testy serologiczne podczas regularnej opieki prenatalnej. Testy PCR dla ludzkiego DNA wirusa HIV (Abbott RT HIV Viral Load) przeprowadzono na wszystkich próbkach od pacjentów. Testy przesiewowe pod kątem kiły przeprowadzono podczas opieki prenatalnej przy użyciu testów VDRL, z zastosowaniem testów krętkowych (Alere Determine Syphilis) jako testów potwierdzających.
Ultrasonografia płodu
Wszystkie badania brzuszne wykonano za pomocą sondy 4 do 8 mHz (Voluson 730 Expert / Voluson E6, GE) przez perinatologów, którzy zostali certyfikowani przez Brazylijskie Kolegium Radiologii i Brazylijską Federację Towarzystw Ginekologii i Położnictwa (Febrasgo)
[przypisy: ciekły azot allegro, kuje czy kłuje, szampon renovastin ]

0 thoughts on “Infekcja wirusem Zika u kobiet w ciąży w Rio de Janeiro ad”

Powiązane tematy z artykułem: ciekły azot allegro kuje czy kłuje szampon renovastin